O klubu

foto HC

 

Hokejový klub HC Štěpánkovice založili tři mladíci , Jan Halfar, Lukáš Václavík a Pavel Grigarčík léta Páně 2003 když se dozvěděli, že Kravařské mužstvo pořáda ligu amatérských neregistrovaných hráču. Požádali tedy obec Štěpánkovice jestli by to vyhlásila v obecním rozhlase. Proběhlo několik schůzek v sále hospody Na Statku , kde se přihlašovali ti , kteří byli ochotni reprezentovat obec. Sezóna není zrovna levná , proto museli hráči počítat s tím , že je to bude něco stát. Taky sehnali několik sponzorů , kteří byli ochotni nějakou tu korunu přispět. Koupili si každý bílý dres a zhotovili na něj číslo. To pro zahájení stačilo.

Od založení HC Štěpánkovice prošel kádr řadou změn jak v řadách hráču tak také ve vedení týmu. ( 2011 ) . Dále nemůžeme opomenout člena  Kamila Harasima , jenž zastáva funkci pokladníka týmu a v neposlední řadě také kapitána Reného Chudoby.

HC Štěpánkovice se v posledních sezonách umisťovalo na posledních místech v tabulce. S příchodem trenéra jde však výkonost hráču nahoru , kdy toto se také projevuje v lepší hře týmu HC Štěpánkovice a stává se rovnocenějším soupeřem pro ostatní týmy AHL v Kravařích. Svou velkou zásluhu na zlepšení hry  ma také příchod několika posil.

Nynější tým HC Štěpánkovice pro sezónu 2012/2013 je složen nejen z hráčů co hokej baví , ale také z těch co chtějí hru HC Štěpánkovice pozvednout na vyšsí úrověn a odlepit se od spodních příček tabulky. S tímto symbolicky HC Štěpánkovice vstupuje do sezóny 2012/2013 s novými dresy, které na hrudi zdobí ,, BULDOK „a jako buldoci se budou rvát o každý bod.

Tým HC Štěpánkovice